xichtiky BIG 300dpi

Letošní podzimní dobrovolnická úklidová akce, jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek, má celorepublikově stanoven termín na sobotu 19. září. Místo hlavního úklidu pro Nový Jičín již bylo s pomocí občanů vybráno a bude to koryto Rakovce, protože se však v loňském roce objevila řada dobrovolnických skupin, které organizovaly další úklidové akce, rádi bychom jejich aktivitu podpořili tím, že zajistíme svoz odpadu.

Pokud tedy patříte k těm, kteří plánují v daný termín úklid konkrétního prostranství, zašlete prosím tuto informaci nejpozději do 30. srpna na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do těla emailu s předmětem „Ukliďme Nový Jičín“ uveďte místo, které budete uklízet a upřesněte místo, kde budete shromažďovat pytle s odpadem (ideálně fotografii tohoto místa kvůli lepšímu dohledání). Technické služby města Nový Jičín následně zajistí svoz odpadu z úklidových míst. Doporučujeme také jednotlivé akce registrovat na webu www.uklidmecesko.cz, podpoříte tak myšlenku kampaně a třeba se i budete podílet na překonání loňského rekordu v počtu účastníků. Při včasné registraci navíc zdarma obdržíte úklidové pomůcky (pytle na odpad a rukavice) pro zajištění úklidu.

V případě, že neplánujete zorganizovat vlastní úklid, ale chcete se zapojit, rádi Vás uvidíme na úklidu pořádaném Zdravým městem Nový Jičín. Sraz je v 9:00 u restaurace Na Prachárně na Lamberku, kde se dle počtu dobrovolníků rozdělíme do menších skupinek. Jak již ti z Vás, kteří se účastní pravidelně vědí, akce je vhodná pro všechny věkové kategorie, děti jsou vítány. Dobrovolníky zároveň prosíme, aby se zaregistrovali k této konkrétní úklidové akci na stránkách zde: https://www.uklidmecesko.cz/event/26882.

 

 

 <

zpět na úvod

 

další novinky

 >