Tisková zpráva - Nový Jičín spouští od 11. srpna nový parkovací systém

Nový Jičín spouští od středy 11. srpna 2021 nový parkovací systém.

Automaty nyní umožní platbu za parkovaní uhradit nejen mincemi, ale i bezkontaktní platební kartou nebo přes mobilní aplikaci, která také dokáže na dálku prodloužit parkovací dobu. Závorový systém na parkovišti Na Valech bude přijímat mince, bankovky nižší hodnoty a platební karty. Nově instalované přístroje v Tyršově ulici a ve Štefánikově ulici zatím zůstávají mimo provoz.

„Automaty u bývalé tiskárny a na parkovišti pod Komerční bankou jsou zřízeny nově, a proto u nich musí proběhnout časově náročný proces schvalování souvisejícího dopravního značení. Zbývajících sedm přístrojů bude od středy 11. v povozu, stejně jako závorový systém na parkovišti Na Valech. Ceník parkovného se nemění,“ vysvětlil starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký. 

Automaty u vjezdů na Masarykovo náměstí, v ulicích 5. května, Jungmannova a Žerotínova byly zrušeny. Vjezd do centra bude nově regulovat pouze dopravní značení. Parkoviště na ulici Revoluční bude nově bez poplatku. Na vyhrazených místech pro návštěvníky pošty půjde parkovat s parkovacím kotoučem po dobu 30 minut. Část míst bude také vyčleněna pro  nájemníky domu číslo 1525.

Kromě mincí půjde parkování zaplatit i platební kartou nebo přes internetovou službu MPLA. „Stačí zadat do internetového prohlížeče v mobilu, tabletu nebo počítače adresu: mpla.io. Služba MPLA je navíc propojena s portálem Mapy.cz, takže lze snadno uhradit parkovné i z portálu či aplikace Mapy.cz. Tento způsob platby je komfortní, bezpečný a rychlý. Odpadá hledání parkovacího automatu a je tu i možnost  kdykoliv a odkudkoliv parkovací dobu prodloužit,“ řekl Vladimír Bartoň, vedoucí úseku správy majetku Technických služeb města Nový Jičín.

parkovaciapp

Návod pro aplikaci MPLA zde v PDF.

U mobilní platby se vyplňují údaje jednorázově při první platbě. Příslušná aplikace si zadaná data zapamatuje. Po zaplacení parkovného systém na městské policii obdrží informaci o úhradě, částka se připíše na účet města. „ Strážník si platnost parkování každého vozu může ověřit prostřednictvím registrační značky vozidla. Žádný parkovací lístek za okno už nebude potřeba. Za platbu parkovného přijde motoristovi na e-mail elektronický účetní doklad se všemi potřebnými náležitostmi,“ doplnil starosta.

 

 

 <

zpět na úvod

 

další novinky

 >